Náš příběh

O NÁSNěco o nás

https://mlquqyhj47oz.i.optimole.com/ZgcVBkU-20VGOiWM/w:1200/h:940/q:auto/https://i0.wp.com/mlquqyhj47oz.i.optimole.com/e3oIm0Y-wLqL46DW/w:1226/h:960/q:auto/https://burobinskij.eu/wp-content/uploads/2020/08/Photos-slideshow-1.jpeg?resize=1200%2C940&ssl=1

Vladislav a Tatjana Burobinovi

ZAKLADATELÉ

Náš Burobinský chléb, to je rodinná historie.
Moje maminka celý svůj život věnovala nejprve sovětskému a pak ruskému pekárenskému průmyslu. Po mnoho let pracovala v Pekárně č. 6, jednom z nejstarších podniků v Moskvě. Od dětství si ten podnik v centru města pamatuji, vzpomínám na jeho speciální peci, které byly instalovány v roce 1930 pro pečení tehdy ještě nového Borodinského chleba, a samozřejmě, i na specifickou chuť horkého, právě z pece vytaženého chleba.

Dokonce i mnoho let později, již v České republice, jsem si pamatoval, jaký by měl být přírodní čerstvý žitný chléb. Nic podobného v ruských obchodech v Evropě nebylo k nalezení. Podivný výrobek bez chuti s obrovskou dobou skladovatelnosti nazvaný Borodinskij, měl málo co společného se skutečným chlebem.
V roce 2014 jsem se rozhodl, že je čas, abych se tím začal zabývat sám a upekl svůj ideální chléb.

Maminka se se mnou podělila o recepty a sovětské státní normy, a přitom mne varovala, že Borodinský chléb je ten nejnáročnější co se týče výroby. Navíc ingredience pro původní recepturu je dnes již jen velmi obtížné najít, dokonce i v Rusku melasu z cukrové třtiny pro chlebové těsto již dávno nahradily sirupy nebo med.
Hledání správné technologie a receptury trvalo dva celé roky. Moje žena a já jsme studovali staré metody pečení a nejnovější trendy v oblasti zdravé výživy, zkoušeli jsme různé druhy mouky a hledali nejlepší ingredience z celé Evropy, naučili jsme se ruční výrobě kusového chleba a experimentovali s chutěmi. Učili jsme se nové věci, připomínali si lahodný chléb našeho dětství, nabízeli k ochutnání našim přátelům a příbuzným.

Získané znalosti, zkušenosti a láska k pečení nám pomohly vytvořit skutečně chutný, přírodní chléb bez chemických přísad a droždí.
Od roku 2016 prodáváme Burobinský chléb v České republice. Kromě klasického Borodinského chleba je velmi poptáván chléb Chutný podle našeho vlastního receptu. Dnes Vám můžeme s radostí nabídnout 7 druhů přírodního, ručně vyrobeného chleba – hledejte Burobinský chléb v obchodech nebo objednávejte on-line!

Rolovat nahoru